Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 10267321



*

nr 1026 7321


Keramik

4 delar, bland annat bojan, höjd: 5-17 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 mars 2016
kl 20:04:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/3 22:02:23 1      100 kr
21/3 14:37:26 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13
  • 9397 Fat
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:25
  • 9204 Gräddkanna
    Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:22




Ladda ner broschyr