GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 10267321
*
nr 1026 7321
Keramik
4 delar, bland annat bojan, höjd: 5-17 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 20:04:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 22:02:23
1
100 kr
21/3 14:37:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05
-
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
*
Keramik
nr 1026 7321
Keramik
4 delar, bland annat bojan, höjd: 5-17 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/3 22:02:23 | 1 | 100 kr |
| 21/3 14:37:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25 -
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05 -
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17



